Wiadomości

Nie dajmy się oszukać "na policjanta"

Data publikacji 10.02.2016

Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności pokrzywdzonych. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Wczoraj w Ciechocinku (09.02.) doszło do oszustwa metodą „na policjanta” w wyniku którego 76-latka przekazała oszustom całe swoje oszczędności.

Wczoraj około godziny 11.30 do 76-letniej mieszkanki Ciechocinka dodzwonił się mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚ. W trakcie rozmowy poprosił kobietę aby nie rozłączając się wybrała nr 997 celem potwierdzenia, iż rozmawia z funkcjonariuszem Policji. 76-latka wybrała wskazany numer i usłyszała w słuchawce głos innego mężczyzny potwierdzającego, iż dodzwoniła się na Policję. Następnie rozmówca poinformował 76-latkę, iż na terenie miasta policja prowadzi czynności zmierzające do zatrzymania sprawców napadu i dla zabezpieczenia jej oszczędności przed utratą i ewentualnym napadem domniemanych sprawców zaproponował przechowanie pieniędzy jakimi dysponowała. Po kilkunastu minutach w miejscu jej zamieszkania pojawił się fałszywy policjant i odebrał uszykowane przez kobietę pieniądze w kwocie 7000 zł. Zanim zabrał pieniądze przekazał pokrzywdzonej, iż sprawcy napadu właśnie zostali zatrzymani i za chwilę odzyska pieniądze. Kobieta zorientowała się, że została ofiarą oszustwa krótko po tym jak fałszywy policjant zniknął wraz z jej oszczędnościami. Policjanci z Ciechocinka wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI I OSTRZEŻMY NASZYCH KREWNYCH, ŻE MOGĄ TELEFONOWAĆ DO NICH OSOBY PODSZYWAJĄCE SIĘ ZA CZŁONKÓW RODZINY BĄDŹ POLICJANTÓW.

 

PAMIĘTAJMY:

POLICJANT NIGDY nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji.

POLICJANT NIGDY nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!

Powrót na górę strony