Wiadomości

Policjanci o cyberprzemocy

Nękanie, wulgarne smsy, e-maile, dopisywanie obraźliwych komentarzy – to tylko niektóre formy cyberprzemocy, która jest aktualnym problemem. Policjanci z Aleksandrowa, by zwrócić uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Nieszawie.

Policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat cyberprzemocy. Zjawisko cyberprzemocy na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta może stać się szczególnie dotkliwa - kompromitujące materiały tj. ukradkiem zrobione zdjęcia, "filmiki" nagrane na telefon komórkowy, docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Policjanci rozmawiali z uczniami, jak postąpić gdy będą świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy sami staniemy się ofiarą agresji w sieci. Omówiona została kwestia odpowiedzialności prawnej nieletnich. Funkcjonariusze przybliżyli zagrożenia, jakie wiążą się z korzystaniem z Internetu oraz wskazali, jak ich unikać.

Dzięki tego typu spotkaniom młodzież uczy się, jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, by nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej. Ważny jest także fakt, że konsekwencje działań w świecie wirtualnym, mogą okazać się naprawdę poważne zarówno dla ofiary jak i sprawcy cyberprzemocy w świecie rzeczywistym.

Powrót na górę strony