Wiadomości

Pijany z sadowym zakazem, nie zatrzymał się do kontroli

Data publikacji 29.03.2024

Policjanci z Ciechocinka po krótkim pościgu zatrzymali 36-letniego kierowcę volkswagena. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i kierował pomimo sądowego zakazu. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (28.03.2024) w Ciechocinku, dzielnicowi zauważyli za kierownicą volkswagena znanego im mężczyznę. Z ich wiedzy wynikało, że może posiadać sądowy zakaz kierowania pojazdami. Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Ten, zignorował ich polecenia i gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za samochodem. Po kilku minutach policjanci zatrzymali pojazd i szybko wyszło na jaw, co było powodem takiego zachowania kierowcy. 36-latek miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że policjanci się nie pomylili, mężczyzna miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu oraz ucieczkę przed policją grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, stanowi potencjalne zagrożenie. Apelujemy: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkami takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

Przypominamy - niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo. Jeżeli na drodze policjant wyda polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych, zwolnij i zatrzymaj się. Niezatrzymanie pojazdu w tej sytuacji zmusi policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza sytuację zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony