Wiadomości

Efekty policyjnych działań "Bezpieczna Gmina"

Data publikacji 24.11.2022

Wczoraj (23.11.2022 r.) policjanci z Aleksandrowa przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Bezpieczna gmina". Efekt to dwóch kierowców po alkoholu i jeden po narkotykach. Policjanci zabezpieczyli też środki narkotyczne.

W trakcie wczorajszych działań zintensyfikowano kontrolę w ruchu drogowym w celu wyeliminowania kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości czy pod wpływem środków odurzających oraz tych, którzy dopuszczają się innych wykroczeń w ruchu drogowym.

Do kontroli zatrzymywano samochody, sprawdzano bagażniki, a kierujących legitymowano i sprawdzano pod kątem posiadania środków odurzających i prowadzenia auta pod wpływem alkoholu.

W trakcie działań policjanci zatrzymali 38-latka, który wsiadł za kierownicę znajdując się pod wpływem środków narkotycznych. Szybko okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo w trakcie kontroli policjanci znaleźli przy kierowcy metaamfetaminę.

W trakcie dalszej służby policjanci zatrzymali w Poczałkowie pijanego motorowerzystę. Kierowca jednośladu miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Do zatrzymań doszło też na terenie Ciechocinka. Policjanci zatrzymali tam kierującego bmw, który wsiadł za kierownicę mając 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Działania prewencyjno-kontrolne prowadzone są przez aleksandrowską policję cyklicznie, a ich zadaniem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na terenie powiatu aleksandrowskiego.

 

 

  • policjant sprawdza trzeźwość
  • policjant sprawdza trzeźwość kierowcy
  • policjant obserwuje ruch na drodze
Powrót na górę strony