Wiadomości

Nie zatrzymał się do kontroli i groził policjantowi nożem

Do aresztu trafił mężczyzna, który dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza policji. 25-letni mieszkaniec powiatu aleksandrowskiego zignorował polecenia do zatrzymania i nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. W trakcie próby zatrzymania groził policjantowi nożem.

Aleksandrowscy policjanci zatrzymali  kierowcę seata, który nie tylko zignorował wszelkie polecenia do zatrzymania i nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu, ale także dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza policji.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (30.09.) około godziny 20.30. Policjanci z aleksandrowskiej „drogówki” zauważyli kierowcę seata, który jechał z włączonymi światłami awaryjnymi. Policjanci wydali polecenie do zatrzymania pojazdu, jednak kierowca przyśpieszył i zaczął uciekać. Po kilkunastu minutach zatrzymał się wjeżdżając z dużą prędkością  na chodnik. Kiedy podbiegł do niego policjant, zaczął wymachiwać w jego kierunku nożem a następnie ponownie podjął ucieczkę odjeżdżając samochodem. Pościg zakończył się w Służewie, gdzie kierowca wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci w celu uniknięcia zderzenia z seatem również zjechali na pobocze a następnie do rowu. 25-letni kierowca został zatrzymany. Okazało się, że kierował pod wpływem amfetaminy. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

25-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji, kierowania samochodem pod wpływem amfetaminy oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zadecydował o 3-miesięcznym areszcie dla podejrzanego.

 

Powrót na górę strony