Wiadomości

Najmłodsi zabłysnęli na "Odblaskowym pokazie mody"

Data publikacji 29.10.2021

Od początku października policjanci prowadzili akcję informacyjno –edukacyjną „Świeć Przykładem”. Z inicjatywy aleksandrowskich policjantów na terenie szkół i przedszkoli opiekunowie przeprowadzili „Odblaskowy pokaz mody”. Wiele placówek włączyło się do zabawy i najmłodsi „zabłysnęli” na specjalnie przygotowanych wybiegach.

Moda na odblaski to coraz bardziej popularne hasło w naszym społeczeństwie. Noszenie elementów odblaskowych sprawia, że kierujący pojazdami lepiej widzą niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jest to niezwykle ważne zagadnienie, które należy poruszać wśród uczniów właśnie teraz- w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni stają się coraz krótsze i szybciej robi się ciemno.

Dlatego też z inicjatywy aleksandrowskich policjantów w październiku na terenie szkół i przedszkoli opiekunowie zorganizowali odblaskowe pokazy mody, aby propagować ideę noszenia elementów odblaskowych zwiększających bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Podczas występów maluchy prezentowały odblaskowe „kreacje”. Na wybiegu królowały odblaski, kamizelki, zwiewne sukienki, peleryny, opaski i inne elementy odblaskowe. Uczniowie zaprezentowali bardzo pomysłowe stroje.

  • dzieci w odblaskach z napisem Bądź widoczny
  • dzieci na wybiegu prezentują mode odblaskową
  • dzieci ubrane w odblaski
  • dzieci w odblaskach na pokazie mody odblaskowej
  • dzieci w odblaskach z nauczycielem
Powrót na górę strony