Policjanci rozmawiali z dziećmi o numerze alarmowym 112
Wczoraj (19.05.) aleksandrowscy policjanci spotkali się z młodymi pacjentami szpitala uzdrowiskowego w Ciechocinku. Na prośbę wychowawcy tematyka dotyczyła korzystania z numeru alarmowego 112. Dzieci miały możliwość obejrzeć film promujący numer 112 „W kolejce po życie”.
112 to numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Numer alarmowy 112 można wybrać także w telefonie nieposiadającym karty SIM.
Dostęp do tego numeru zarówno z sieci stacjonarnych, jak i komórkowych w Polsce zagwarantowany jest przez całą dobę i odbierany jest w Centrach Powiadamiania Ratunkowego przez operatorów numerów alarmowych, a nie przez samych policjantów. Operatorzy po odebraniu tego telefonu podejmują dalsze czynności, które polegają na powiadomieniu Policji o zaistniałym zdarzeniu, czy też udzieleniu tylko informacji dzwoniącemu.
Niestety zbyt często zdarzają się przypadki nieodpowiedzialnych lub fałszywych zgłoszeń.
Wczoraj (19.05.) policjanci z Aleksandrowa spotkali się z dziećmi, które przebywają na turnusach leczniczych w szpitalu uzdrowiskowym w Ciechocinku. Okazało się, że kilku małych pacjentów bezpodstawnie i dla żartów dzwoniło na numer 112.
Policjanci pokazali dzieciom film „W kolejce po życie”. W trakcie spotkania przekazali dzieciom aby numer ten wybierać tylko z określonym przeznaczeniem, gdy zagrożone jest życie, zdrowie lub mienie. Mówili też o skutkach blokowania tego numeru osobom, które realnie potrzebują pomocy.