Policjanci z Aleksandrowa oddali krew i osocze - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Policjanci z Aleksandrowa oddali krew i osocze

Data publikacji 19.02.2021

Policjanci z aleksandrowskiej komendy podzielili się najcenniejszym darem, oddając krew. Jeden z dzielnicowych, który przebył zakażenie COVID-19, po raz kolejny oddał osocze. Wszystko po to, aby wspomóc osoby nadal walczące z tą chorobą. Oddając krew i osocze możemy uratować komuś życie.

W ostatnim czasie krew jest wyjątkowo potrzebna. Z powodu epidemii COVID-19 w całym kraju dramatycznie spadła liczba krwiodawców. Wartość krwi doceniamy najczęściej w obliczu tragedii naszych bliskich lub gdy sami jej potrzebujemy.

Wśród policjantów aleksandrowskiej komendy są funkcjonariusze, którzy regularnie oddają krew. Tak było i tym razem, gdy policjanci  stawili się do punktu krwiodawstwa, aby podzielić się z potrzebującymi tym, co najcenniejsze.

Jeden z dzielnicowych aleksandrowskiej komendy, w październiku pokonał koronawirusa. Policjant postanowił wspomóc innych w walce z tą niebezpieczną chorobą i już po raz drugi oddał osocze. Zawiera ono przeciwciała, które wspomaga leczenie ciężko chorych. 

Zachęcamy wszystkich do tego, aby dołączyli do grona krwiodawców. Każda oddana jednostka krwi to szansa, aby uratować komuś życie.

 

  • Policjant oddaje krew
  • policjant oddaje krew
  • Policjantka oddaje krew
  • Policjant oddaje osocze